
1 massive container Olive Oil – $13.48
1 (40 depend) pack Peanut Butter Crackers – $8.78
1 field (40 depend) Pirate’s Booty – $12.15
2 Half & Half – $2.58 every
1 field (32 depend) GoGurt Tubes – $6.78
1 pkg (3 depend) Bacon – $10.98
1 bag (4 depend) Frozen Broccoli – $6.48 (Aldi is cheaper than this however my Aldi has been out of frozen broccoli for months now.)
1 bag (8 lbs) Oranges – $8.98
24 depend Natural Eggs – $7.32 (These are SO good!)
Complete: $80.11

2 bins Mac & Cheese – $0.50 every (They raised the worth up this week and I used to be so unhappy.)
1 bag Hamburger Buns – $1.09
1 bag Kettle Chips – $1.95
1 gallon Milk – $3.06
1 Cucumber – $0.95
1 Pineapple – $1.67
1 bag Bagels – $1.89
1 bag Romaine Lettuce – $3.29
1 bag Crimson Grapes – $3.97
Complete: $19.68

3 bins Annie’s Natural Frozen Waffles – $1.29 every
1 field ThinkKids Protein Bars – $1.50
Complete: $5.37
Complete for all groceries: $105.16
Breakfasts
Cereal, Eggs, Bacon, Waffles, Yogurt, Selfmade Granola, Pumpkin Muffins
Lunches
Turkey/Cheese/Crackers/Fruit x 2, Peanut Butter & Jelly Sandwiches/Grapes/Cucumbers x 2, Mac & Cheese/Oranges/Carrot Sticks x 2, Leftovers
Dinners
Hamburgers, Chips, Tossed Salad
Baked Rooster, Mashed Potatoes, Rolls, Steamed Veggies
Cheese Quesadillas, Sliced Apples, Steamed Broccoli
Spaghetti, Steamed Broccoli, Biscuits
Tossed Salad Bar with Rooster, Pumpkin Muffins
Pancakes, Eggs, Bacon, Oranges
Cheese Pizza, Breadsticks